Як повідомляє прес-служба Київської міської організації ВО «Свобода», до заходу, що його організували «Свобода», «Правий сектор» та бійці батальйонів «Січ» й «Азов», приєдналися сотні киян.

Смолоскипний марш, який розпочав рух від станції метро «Арсенальна», дійшов до меморіалу героям Крут на Аскольдовій могилі.

Віче біля меморіалу розпочалося з молебню за загиблими воїнами-«крутянцями».

Після молитви голова Київської «Свободи» Андрій Мохник надав слово воїнам – бійцям батальйонів, які вшанували «крутянців». «Дай Бог, ми стоятимемо до перемоги. А Бог нам допомагає, тому переможемо цього заклятого ворога. З нами Бог! За нами – Україна!» – зазначив боєць батальйону «Січ», представник Донецької «Свободи», перший в’язень Грушевського Андрій Лоза.

Народний депутат України, «свободівець» Юрій Левченко, звертаючись до громади, наголосив: «Товариство! Я дуже всім вам дякую, що ми зараз із вами тут зібралися. Ми маємо пам’ятати про наших героїв.

Сьогодні хлопці гинуть на Сході, і це зараз головний подвиг, повторення того, що було сто років тому під Крутами. За це ми їм безмежно вдячні. Ті, хто нині в тилу, мають робити все можливе, щоб наші воїни-герої повернулися додому на відпочинок, а не на чергову боротьбу з олігархічним режимом».

Член політради ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко зауважив: «Щороку, вшановуючи героїв Крут, ми завжди згадуємо їх як таких, чий чин має бути прикладом для кожного з нас. Але цей рік став для нас зовсім іншим, бо маємо не лише героїв Крут, а й Небесну сотню, героїв, які гинуть щодня на Сході за нашу державу та незалежність. Їхній чин є надважливим у побудові соборної України та боротьбі з одвічним ворогом – москалем! І головне наше завдання – зберегти життя кожного героя! Так, їхній чин на фронті важливий, але ще важливіше – те, що люди, які люблять Україну і є цвітом нації, мають жити.

Тому маємо знайти в країні того Провідника, який поведе націю до перемоги і до розбудови Української Держави, про яку мріяли і яку розбудовували видатні українці: Степан Бандера, Іван Мазепа, Роман Шухевич. Тільки той, хто пропускає через себе подвиги «крутянців» та Небесної сотні, може побудувати справжню Українську Державу, яку ми передамо майбутнім поколінням українців».

Смолоскипна хода пам'яті героїв Крут також пройшла у Львові (ФОТО)