Про це повідомляє історик Андрій Іванець на своїй сторінці у Фейсбук

Присутніх привітав директор НДІУ Богдан Галайко, який у виступі відзначив важливість пізнання українським суспільством минулого кримськотатарського народу.
Богдан Галайко та Андрій Іванець

Кандидат історичних наук Андрій Іванець розповів про короткий, але яскравий життєвий шлях духовного і політичного лідера кримських татар, суспільно-політичного діяча, поета, прозаїка, публіциста, автора національного гімну «Ант еткенмен» («Я поклявся!») Номана Челебіджіхана.

«Життя цієї непересічної особистості є одним з ключів для розуміння кримськотатарського народу, адже він очолив органи національного самоврядування в момент перетворення народу у етнонацію», – вважає дослідник.

Представник Українського центру ісламознавчих досліджень Олег Гузик розповів про першу україномовну книгу про Номана Челебіджіхана, яка наприкінці минулого року напередодні відзначення 100-ї річниці Курултаю кримськотататарського народу була під егідою центру видана в Києві. Це робота кримськотатарського дослідника, перекладача і письменника Юнуса Кандима «Не заросте травою поле бою…». Вперше вона побачила світ кримськотатарською мовою у 2002 р. Минулого року її переклав Юрій Косенко. Україномовна книга містить монографічне дослідження та низку статей Ю. Кандима, прозові, поетичні та публіцистичні твори Н. Челебіджіхана, документи з історії Криму 1917 р. та післямову А. Іванця про автора досліджень та українсько-кримськотатарські відносини у 1917 р. 

Історичний діалог завершився обміном думками про постать Н. Челебіджіхана про процеси творення кримськотатарської нації на поч. ХХ ст.