Захід розпочався зі спільної молитви за душі героїв, які загинули в боротьбі за українську державність. Далі відбувся мітинг, на якому, зокрема, виступив лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«Влада, яка працює на інтереси своєї кишені, а не народу, може врешті-решт призвести до повернення старого режиму, до повернення комуністів та «регіоналів» – незалежно від того, як вони називаються. На жаль, зараз відбувається саме цей процес. Влада знайшла для себе дуже класну формулу: «Ви нас не критикуйте, бо йде війна. А хто критикує – агент Кремля». Все дійшло до абсурду. На наших очах нищать і грабують Україну. Ніхто з них уже не пам’ятає про тих героїв, які гинули тут, на Майдані, а до вшанування загиблих на війні зараз вони ставляться формально.

Україну спіткають проблеми, бо при владі не націоналісти. Керівництво державою окупували бариги та олігархи, які не мають нічого спільного з національною ідеєю. З тією ідею, за яку вмирало не одне покоління героїв, у тому числі й легендарний командир УПА Роман Шухевич, і перший герой сучасної війни з Москвою Дмитро Чернявський. Зараз при владі люди, які ставлять особисті інтереси вище за інтереси цілої української нації. Для них не важливо, що буде завтра з Україною – їх цікавить лише те, як житиме їхня сім’я та як розвиватиметься їхній бізнес», – заявив націоналіст.

Серед інших також виступили заступники Голови ВО «Свобода»: керівник націоналістичної фракції в Київраді Юрій Сиротюк та народний депутат України Андрій Іллєнко.

Юрій Сиротюк наголосив на тому, що перший українець, який загинув у московсько-українській війні, є воїном націоналістичної армії Романа Шухевича: «Ми назвали нашу акцію «Генерал та його воїни», бо Дмитро Чернявський був воїном армії Генерала Шухевича – воїном української націоналістичної армії. Уже в незалежній Україні нам казали, що не треба за Дніпром агітувати за націоналізм, що не треба розказувати про Шухевича й Бандеру, що треба говорити щось інше, іншим язиком. А ми несли нашу націоналістичну правду. І туди, куди ми її донесли, не ступила нога ворога. Там, де хоч раз пройшов марш Бандери, де з початком революції впали боввани Лєніну, не ступила нога окупанта. Це та лінія, яку він не перейшов. Покоління Шухевича виховало нових воїнів, у тому числі Дмитра Чернявського, які зустріли московського окупанта, коли він увірвався на нашу землю. Але й у найстрашнішому сні Путін не думав, що новітні бандерівці і вояки Шухевича зустрінуть його на Донбасі опором».

У свою чергу, Андрій Іллєнко зазначив: «Роман Шухевич, Дмитро Чернявський і всі ті, кого ми сьогодні згадували – це люди одного порядку. І битва за Донецький аеропорт, і бій під Крутами, і бій, у якому дістав геройську смерть Роман Шухевич – це битви однієї війни. Ця війна триває вже століттями. Але в цій війні, попри всі сили, попри всі свої пекельні можливості, ворог нас не зміг перемогти – й не зможе цього зробити надалі».

Захід завершився концертом лідера гурту «Тінь Сонця» свободівця Сергія Василюка.

Водночас на східцях до стели Майдану Незалежності учасники акції виклали тризуб із запалених лампадок.

«Вголос»