Для своїх махінацій шахраї створили вебплатформу та розмістили call-центр у Києві. Імітуючи проведення торгів, компанія привласнювала гроші громадян України та іноземців. Насправді на платформі жодних операцій на міжбанку не проводилося, а гроші привласнювали шахраї.

Співробітники кіберполіції в місті Києві слідчі нацполіції припинили шахрайську діяльність компанії, яка під приводом інвестування в акції світових фінансових компаній привласнювали гроші громадян України та іноземців.

Було встановлено, що компанія почала свою діяльність з жовтня 2019 року та позиціонувала себе як постачальника фінансових послуг преміум класу. Для своїх махінацій шахраї створили вебплатформу та розмістили власний call-центр у Києві, зі штатною чисельністю близько 20 осіб. Працівники call-центру запевняли громадян у вигідності такого інвестування та спонукали до внесення коштів.

«На вебсайті компанії новим клієнтам обіцяли вітальний бонус при поповненні рахунку акаунта. Вкладники реєструвалися на вебплатформі, створювали акаунти та поповнювали їх депозити. Після чого приймали участь у фіктивних торгах на світових фінансових ринках. Насправді на платформі жодних операцій на міжбанку не проводилося, а гроші привласнювали шахраї», – зазначають правоохоронці.

Було проведено обшук за місцем розташування офісу, вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, накопичувачі інформації та направлено на експертизу.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Раніше повідомлялося, що у шахраї створили декілька фіктивних вебресурсів, на яких імітували проведення торгів на світових фінансових ринках. Гроші вкладників привласнювали, а власний call-центр розмістили у Львові.