Про це повідомила прес-служба МВС.

«Оперативники ГУБОЗ завадили «злодійській сходці», яка проходила в ресторані одного з готелів у центрі Києва. Цю сходку організували кілька представників клану Мераба Джангвеладзе», йдеться в повідомленні.

Серед них - 38-річний уродженець Кутаїсі, «злодій в законі» на прізвисько«Ватія», 33-річний «злодій в законі» на прізвисько «Лавасоглі Батумський»,якого за останні 1,5 року міліція затримувала на території України 4 рази, а також представник «Сухумського» клану, 43-річний «злодій в законі» напрізвисько «Гуга».

<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/dZTQD_tAKKU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Затримані, намагаючись використовувати нестабільну ситуацію в Україні,планували здійснити перерозподіл сфер впливу. Зокрема, в планах учасників «сходки» було питання про взяття під контроль поставок енергетичного вугілля, а також пасажирських перевезень в Україні та незаконного видобутку бурштину.

«Злодії в законі» планували використовувати в своїх кримінальних інтересах ті конфлікти, які, можливо, виникнуть після виборів. Для цього планувалося використати групи бойовиків, контрольовані «злодіями в законі» на тій чи іншій території.

Наразі вирішується питання щодо добровільного видворення з подальшою забороною в'їзду на територію України для «злодія в законі» на прізвисько «Ватія». Затримані «Гуга» і «Лавасоглі Батумський» будуть поміщені в приймальник-розподільник Державної міграційної служби України. Надалі планується їх примусове видворення за межі території України.

Оперативники ГУБОЗ відзначають, що останнім часом спостерігається явна зацікавленість впливового клану «злодіїв у законі» Мераба Джангвеладзе в Україні, оскільки представники цього кримінального співтовариства систематично прибувають в країну.

«В Україні стане набагато легше дихати, коли ми видворимо всіх іноземних «джентльменів удачі». Вони намагаються скористатися складною ситуацією іноземної агресії і взяти під свій кримінальний контроль український бізнес. Але ми системно встановлюємо, затримуємо і депортуємо представників кримінальних кланів. Ми не маємо наміру знижувати темпи, поки вони не запам'ятають ­– влади «злодіїв в законі» в Україні не буде. Це ще одна війна і у нас достатньо сил для перемоги!», – підкреслив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.