Про це повідомив представник NEPLP Андріс Кениньш, інформує "DT.UA".

Як зазначив член ради Дайніс Мъяртанс, це рішення ясно показує, що латвійський державний регулятор стежить за змістом передач телеканалу, а РТР не надає достовірну і врівноважену інформацію.

«Я подивився дискусійні передачі на цьому каналі. В них виражається лише одна думка, і це можна класифікувати як пропаганду. До того ж, в цьому посланні зачіпає також і Латвія», – сказав Мъяртанс.

При цьому він визнав, що це рішення, швидше за все, не підштовхне РТР до зміни змісту передач, тому що «це їх надзавдання». На питання, що буде через три місяці, він відповів, що про це поки не думають, але в цей період вміст передач РТР буде відслідковуватися.

Обмеження набудуть чинності після публікації рішення в офіційному виданні « Latvijas Vēstnesis. Раніше рада звернув увагу на тенденційну подачу інформації на російських телеканалах у зв’язку з подіями в Україні.

Раніше NEPLP звернувся до медиарегуляторам Швеції і Великобританії за інформацією про передачах перебувають у юрисдикції цих країн телеканалів «Росія РТР» і «НТВ-Світ», а також зажадав у ПБК запису передач за січень і лютий.

Всі три заяви пов’язані з сюжетами про події в Україні. Латвійський закон про ЗМІ забороняє засобам масової інформації вводити аудиторію в оману, розпалювати ворожнечу, закликати до розпалювання військового конфлікту.