За словами медика, вакцину від грипу у Львові знайти буде складно. Адже препарати проти грипу є щонайбільше у двох аптечних мережах, про інші заклади санстанція інформації не має. В лікувальній мережі було виділено кошти для щеплення лише уразливому контингенту медиків: педіатрам, дільничим лікарям, реаніматорам тощо.

«Безоплатних вакцин для населення немає. І, радше, не буде. Принаймні, жодної інформації про те, що буде закуплена вакцина, офіційно не було. Хоча не виключено, що виділення коштів на закупівлю вакцини для населення буде розглядатися на рівні міністерства чи Кабінету міністрів», - каже Олег Когут.

Вакцини, які можуть з’явитися у мережах наших аптек, виробляються у Франції, Данії і Росії, коштуватимуть від 60 до 100 гривень.

Проте навіть за такі гроші боятися щеплення не варто, бо воно ніяк не може викликати захворювання на грип. Адже, за словами лікарів. вакцина робиться з «вбитих» вірусів і не може завдати шкоду.

«Щепитися проти грипу можна у будь-який період. Всесвітньою організацією з охорони здоров’я рекомендується навіть під час епідемії проводити щеплення. Це не є протипоказом», - пояснив Олег Когут.