Збройні загони оточили Бені-Валід, контрольований прихильниками Каддафі, та обстрілюють його. Вони вимагають видачі осіб, відповідальних за викрадення та катування Омрана Шаабана. Саме Шаабан у жовтні 2011 року знайшов поваленого диктатора Каддафі, який ховався від повстанців.

Прихильники Каддафі викрали Шаабана в районі Бені-Валіда у липні. Через два місяці він опинився на волі. Шаабана скерували на лікування до Франції, проте, незважаючи на зусилля лікарів, 24 вересня він помер https://vgolos.com.ua/svit/news/1689.html.
Полковника Муамара Каддафі, який правив Лівією 42 роки, було убито 20 жовтня 2011 року в околицях своєї малої батьківщини — міста Сірт. Його кортеж намагався вирватися з оточеного повстанцями міста, але потрапив під обстріл авіації НАТО. За офіційною версією, Каддафі схопили бійці Перехідної національної ради і вбили. За неофіційними даними, лівійського президента вбив агент іноземної спецслужби https://vgolos.com.ua/svit/news/1749.html.

Тіло колишнього лівійського лідера було виставлено на загальний огляд в місті Місрата.

Правозахисні організації, зокрема, Amnesty International, неодноразово закликали нову владу Лівії розслідувати обставини загибелі Каддафі. Приводом до цього став відеозапис, на якому видно, що в момент захоплення у полон Каддафі був ще живий. Таким чином, його вбивство, згідно з нормами міжнародного законодавства, вважається військовим злочином.

У вівторок організація Human Rights Watch (HRW) опублікувала черговий звіт про обставини загибелі Каддафі. Правозахисники зазначають, що уряд Лівії за рік з моменту смерті колишнього диктатора так і не зміг провести неупереджене розслідування і знайти винних у його вбивстві.

Джерело: ria.ru