Нагадаємо, з 2008 року з ініціативи Ректора Університету Івана Вакарчука було створено Центр україністики, творчий колектив якого об’єднав працівників філологічного факультету та факультету іноземних мов. Традиція літніх курсів для іноземців існує в Університеті ще з 1997 року.

У школі навчатимуться понад 30 учасників із 12 країн світу – Німеччини, Італії, Греції, Австрії, Кіпру, Канади, Угорщини, Південної Кореї, Росії, Ірану, Японії, Анголи.

Ректор побажав іноземним гостям гарних вражень від України та  Львова, «щоб повернувшись у свої країни ви передали їх своїм рідним, близьким, колегам і розповіли про таку чудову країну, як Україна».

«Парадоксальною є нинішня ситуація, коли в  XXI столітті патріотична молодь мусить голодувати за утвердження української мови як державної… Нині Україна змушена руйнувати стереотипи власного сприйняття у світі через такі  акції, як чемпіонат Європи з футболу. Світ має побачити Україну не лише через призму Чорнобильської трагедії чи досягнення Кличків, а в першу чергу через українську мову і культуру», – зазначив директор Центру україністики, доктор філологічних наук, декан філологічного факультету Ярослав Гарасим.

Зазначимо, що функціонування літньої школи підтримують й закордонні інституції: Німецька служби академічних обмінів, Міністерство освіти провінції Альберта, фонд Роберта Боша, Інститут україністики Державної Вищої Східноєвропейської школи в Перемишлі, німецька Мальтійська служба, політичний фонд Конрада Аденауера.

Цьогоріч літня школа триватиме з 26 липня до 16 серпня 2012 року. Іноземні студенти матимуть змогу оволодіти основами мовної та комунікативної компетенції, збагатити свій лексичний запас, підвищити рівень знання української мови.

Програма школи передбачає щоденні заняття з української мови у групах відповідно до рівня знань мови, а також лекції з історії, культури, мистецтва, релігії України. Основою для розробки навчальних програм із вивчення української мови як іноземної є  Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти.

Окрім того, учасники матимуть змогу взяти участь у культурно-мистецьких заходах: лекціях, екскурсіях музеями м. Львова, країнознавчих мандрівках до Карпат (м. Долина, Гошівський монастир), м. Жовкви та Крехівського монастиря, відвідати  батьківщину Івана Франка (с. Нагуєвичі, м. Дрогобич).