Експериментальну установку вже використовують в одному з кампусів Імперського коледжу. В її основі – планктон, який сприятиме очищенню повітря у мегаполісі.

Із забрудненням повітря у Лондоні будуть боротися за допомогою нової технології, на яку творців надихнула сама природа, передає The Guardian.

Фахівці Імперського коледжу та стартапу «Arborea» розробили систему, яка дає змогу видаляти CO2 з повітря та виробляти кисень, як це роблять звичайні рослини.

Розробка дає можливість культивувати мікроскопічні рослини (наприклад, фітопланктон) на платформах, які нагадують сонячні панелі.

Встановлювати їх можна на землі або дахах будинків. Творці технології стверджують, що їхнє творіння здатне виконувати роботу сотні дерев, займаючи не більше простору, ніж потрібно одному дереву.

Крім видалення CO2 та вироблення кисню, новинка має ще одну корисну функцію – вироблення рослинного білка.

Я борюся не лише зі змінами клімату, але й за продовольчу безпеку, – каже засновник «Arborea» Джуліан Мельхіоррі. – Тестовий проект дасть змогу створювати корисні харчові добавки, очищаючи повітря, виробляючи кисень і видаляючи вуглекислий газ з навколишнього середовища.