Як повідомляють «Подробиці», суть міжнародного флешмобу українських діаспор полягає у тому, що він має проводитися у впізнаваних місцях світових столиць: якщо Париж, то Ейфелева вежа, коли Лондон, то Букінгемський палац.

Кожна з діаспор отримує по одному слову із фрази «З Україною в серці, де б ми не були!» і формує його із учасників.

Лондону дісталась частка «не». Мешканці британської столиці підійшли до завдання з креативом: спеціально для флешмобу принесли жовті та блакитні парасольки. Адже кращого символу для Туманного Альбіону годі й придумати. Тим паче, що дощило в Лондоні від самого ранку.

«Це була найперша потреба, бо на сьогодні прогнозували негоду і дощ, але бачу, що небо зараз усміхається, сонце вийшло і дощу немає», – розповіла волонтер організації «ЛондонЄвромайдан» Оксана Гарасим.

Слово вибудовували майже півгодини. Усім процесом керували фотографи, аби досягти найгарнішої картинки.

«Знаходячись тут в Лондоні – це найменше, що ми можемо зробити для нашої країни і для людей, які її захищають і підтримують в межах її території», – розповіла учасниця флешмобу Інна Коваленко.

Українцям у Франції випало ще менше роботи, з усього речення «З Україною в серці, де б ми не були», вони формували частку «б».

А наймасовіша акція відбулася в день виборів до українського парламенту в Греції. Діаспорці в Афінах складали слово «ми».

«Ми провели даний флешмоб, щоб показати, єдність українців не тільки в Європі, але і по всьому світу», – розповів учасник флешмобу Рудольф Ягор.

Своє слово зараз вибудовує і діаспора Італії. На черзі – Німеччина, Грузія, Польща та Нідерланди.

Започаткували цю акцію в Україні – батальйон патрульної служби особливого призначення «Тернопіль». Вони склали перше слово речення. А зустріч українців у британській столиці закінчилася традиційним виконанням гімну.