Про це Олег Панькевич заявив під час засідання президії ЛОР сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Олег Панькевич розповів, що протягом останнього періоду часу прокуратур Львівської обласної ради висловив три протести на рішення ЛОР.

Йдеться про рішення ЛОР від 2 серпня «Про бездіяльність посадових осіб Львівської ОДА щодо забезпечення виконання рішень Львівської обласної ради та заходів обласних цільових програм».

Також є протест прокурора на рішення обласної ради від 3 липня «Про внесення змін до рішень від 16.03.2012 року «Про затвердження програми фінансування робіт пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, утриманням та ремонтом доріг у 2012 році».

Третій протест прокурора на рішення Львівської облради «Про звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України та зміни до розподілу коштів обласного бюджету розвитку Львівської області на 2012 рік».

«За нашу каденцію було декілька протестів прокурора. Зокрема, перший протест стосувався нашого рішення про заборону червоних прапорів на державних установах, ухваленого перед 9 травня 2011 року. Був також протест на розпорядження голови обласної ради про створення Координаційного штабу із захисту державності після прийняття Верховною Радою антиукраїнського закону про мови. Ці протести обласна рада не підтримала. Ще один протест прокурора стосувався повернення обласній раді повноважень з управління комунальними закладами і установами, який депутати частково задовольнили. Сьогодні це рішення набуло чинності», – нагадав Олег Панькевич.

Він додав, що останні протести прокурора стосуються важливих рішень, які розширюють повноваження Львівської облради, як органа місцевого самоврядування, а також рішень щодо бездіяльності посадовців ЛОДА.

«Вважаю, що ці протести мають політичний характер і свідчать про те, що сьогодні органи прокуратури, на жаль, використовують з політичною метою. Не виключено, що такими методами партія влади готує ґрунт для розпуску Львівської обласної ради чи інших рад, які є опозиційними до чинної влади», – наголосив голова ЛОР.

Він зазначив, що на черговому засіданні ЛОР ці протести будуть розглянуті, а депутати дадуть їм юридичну оцінку.

Як писав Вголос, нещодавно Олег Панькевич назвав протест прокурора на розпорядження голови ЛОР про створення Координаційного штабу захисту державності України таким, що має політичну складову.