Про це повідомляє «Сегодня».

Автором звернення став 34-річний програміст з Луганська Олександр Чередниченко, який заповнив електронну форму на офіційному веб-ресурсі адміністрації Воронезької області.

«З метою возз'єднання братського народу ми виступаємо за негайне відновлення Київської Русі з поверненням анексованих під час 300-річної окупації територій Російською державою шляхом проведення референдуму...», – написав у листі луганчанин.

Автор листа заявив, що «на територіях, які на зараз межують з Україною, проживає багато етнічних українців, права яких утискаються кожен день. На референдум повинно бути винесене питання про негайний вихід Воронезької області зі складу Російської Федерації і приєднання до України».

Воронезька обласна адміністрація у відповідь надіслала автору роздруківку його ж листа із чиїмось нерозбірливим підписом-карлючкою в куточку.

Натомість в російських ЗМІ піднявся справжній переполох.

«Звичайно, це був свого роду жарт, – розповів Олександр Чередниченко. – Я хотів показати весь абсурд російської риторики та їх аргументів з приводу референдумів у Донбасі, відділення від України і тому подібного. У деяких виданнях експерти навіть почали всерйоз обговорювати, як можна провести у Воронезькій області референдум, якщо в державі немає на це законодавчої бази. При цьому росіяни говорять про якісь референдуми в Луганську і Донецьку, хоча у нас теж немає ніякого законодавства з цієї теми».

Олександр Чередниченко також у своєму зверненні заявив, що у випадку відмови провести референдум, у Воронезьку область приїдуть мешканці Луганської області, організують там народну раду і піднімуть на адміністративних будівлях міста синьо-жовті прапори.

«До подій, які відбулися у нас в Україні, кожен може ставитися як він хоче, у нас свободу слова ніхто не забороняв. Але коли ти вішаєш прапор іншої держави на адміністрацію, це не свобода слова, і не право на самовираження, це сепаратизм», – наголосив Чередниченко.

Луганчанин пояснює, що він обіграв ситуацію з проросійськими мітингами в Донбасі, лише змінив акценти.

«Ось у нас під адміністрацією стоять намети якоїсь «Луганської гвардії». Вони вважають себе росіянами, махають російськими триколорами і кажуть, що цим захищають свою право на національну символіку. Причому вони ж двічі захоплювали будівлю Луганської обладміністрації, хоча позиціонують себе як силу, яка захищає Луганськ від чужаків», – дивується Чередниченко.

Натомість у Думі Воронезької області вважають, що Україна не має жодного права на цю територію. А тому будь-які заяви про вихід регіону зі складу Російської Федерації і входження до складу України – абсурдні.

«Це маячня!», – охарактеризували звернення луганчанина в обласній Думі.

Як писав «Вголос», самопроголошений уряд Криму провів 16 березня сепаратистський рефеферендум. Після підрахунку голосів на 75% дільниць за приєднання півострова до Росії проголосувало 95,7% виборців.

Після цього, 21 березня у міськвиборчком Санкт-Петербургу активісти подали заявку щодо проведення референдуму про відділення міста від Російської Федерації.

Також повідомлялось, що у Донецьку інтернет-користувачі оригінально відгукнулися на хвилю сепаратизму, яка захопила Україну – вирішили провести референдум за «воз’єднання» з Великобританією, оскільки місто засноване англійцем Джоном Юзом.