Експерти відзначили у роботі луцької міської влади в поточному році тенденції щодо посилення внутріфракційних розбіжностей, зростання кількості депутатів, прихильних до міського голови, ослаблення депутатської дисципліни та зростання ролі виконавчого комітету у прийнятті рішень.

«У роботі Луцької міської ради у 2012 році ми можемо спостерігати посилення внутріфракційних розбіжностей та розколів в опозиційних фракціях Луцькради. Зросла кількість депутатів, прихильних до міського голови Миколи Романюка. Це групи «Рідне місто», «Патріоти Волині» та частина фракції ВО «Батьківщина». Частково це пов'язне із ослабленням депутатської дисципліни та перетворенням сесій на арену для з'ясування особистих відносин», - презентував висновки експертів виконавчий директор Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу Михайло Шелеп.

Також цього року міська влада Луцька більше працювала над розв‘язанням поточних проблем, а не стратегією розвитку. Цілий рік більшість міських чиновників працювали на імідж головного «благодійника» міста (Ігоря Палиці - ред.). Луцький міський голова не зробив за рік жодних суттєвих кадрових змін. У системі прийняття рішень більша роль відводиться виконкому, а не раді. Не наведено порядок у системі громадського транспорту міста. Виконавчий комітет поступово почав відігравати більшу роль у прийнятті важливих для міського голови рішень. Продовжується практика хаотичного роздавання землі під торгові об’єкти», - відзначив Михайло Шелеп.