Про це йшлося під час наради міського голови з керівниками ОСББ щодо ситуації у сфері житлово-комунальних послуг, повідомляє власкор «Вголосу».

«З першого липня мають відбутися зміни в управлінні житлово-комунального господарства. ЖКП не існуватимуть у тому статусі, який мають тепер, і мешканцям доведеться активніше приймати рішення. Безумовно, ми допомагатимемо всім формам господарювання, також ініціюватимемо сприяння ОСББ і на загальнодержавному рівні», – зазначив мер міста Микола Романюк.

За словами заступника міського голови Тараса Яковлева, минулоріч міська влада розробила комплекс ефективних заходів з вирішення проблеми утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій.

Зокрема, ухвалено 2011 року «Програму сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Луцька» на 2012-2014 роки, гололовною метою якої було забезпечення умов створення і сталого ефективного функціонування ОСББ, проведення капітальних ремонтів у будинках ОСББ на умовах співфінансування з місцевим бюджетом.

Загалом за час дії програми її учасниками стали 39 ОСББ, із бюджету міста виділили 4 млн 470 тис. грн та залучили до співфінансування ОСББ близько 1,5 млн грн.

Тарас Яковлев наголосив, що ще одна дієва програма – відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на 2013-2017 роки. Наразі для ОСББ, які запозичили кошти в кредитно-фінансових установах на виконання робіт з капітального ремонту будинків та впровадження енергоефективних заходів, Луцька міськрада проводить відшкодування відсоткових ставок за 16-ма кредитними договорами. 

Так, 2011 року в Луцьку було зареєстровано 15 ОСББ, 2012-го – 12, 2013-го – 12, 2014-го – 20, 2015-го – 53. Станом на 1 січня 2016 року їхня кількість зросла до 193.