Про це інформує власкор «Вголосу».

Організаторами заходу виступили Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу спільно з Лабораторією законодавчих ініціатив. Захід проводили за підтримки програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що її виконує Фонд Східна Європа.

Участь в обговоренні концепції Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій періоду комуністичного режиму в Україні» взяли громадські діячі, представники патріотичних організацій, колишні репресовані та учасники визвольного руху, місцеві депутати, науковці.

Серед основних проблем, які порушували під час дискусії, була недосконалість нинішнього закону, який було ухвалено ще 17 квітня 1991 року. Учасники громадського обговорення вказували на його неповноту і невичерпність. Більшість підтримала концепцію ухвалення нового законодавства, яке повнішою мірою відобразило б групи осіб, які підпадають під реабілітованих. Також новий закон мав би поставити крапку в процесі декомунізації.

Професор Східноєвропейського університету імені Лесі Українки Микола Кучерепа відзначив, що на сьогодні існує проблема статусу осіб, які брали участь у збройній боротьбі проти радянсько-російської окупації, адже в теперішньому законі їхні права не передбачено. Крім того, досі існують пільги для тих, хто виконував функції катів, боровся з українським повстанським рухом.

Результати обговорення стануть основою для пропозицій, що їх експерти передадуть до Верховної Ради України.