Так, інструктор Партії регіонів Олег Володимирович пояснив членам ДВК як вести себе з неугодними спостерігачами, а також як потрібно рахувати бюлетені на користь Партії регіонів.

«Якщо спостерігач чи навіть народний депутат, який до вас приїде, починає качати свої права і погрожувати вам якоюсь відповідальністю – ви можете більшістю прийняти рішення про видалення з залу цієї особи, бо вона заважає вам працювати. Більшість проголосувала – і правоохоронець має цю особу вивести. Нам задають питання: а якщо правоохоронець не захоче? Дзвоните Юрію Максимовичу (керівник Турійської районної організації Партії регіонів), він дзвонить Олександру Башкаленку (голова Волинської обласної організації ПР і перший заступник голови Волинської ОДА) і за дві хвилини правоохоронець буде виконувати рішення», – пояснив інструктор членам ДВК.

Потім інструктор розповів членам ДВК про методику фальсифікації волевиявлення громадян.

«Бере виборчий бюлетень. Дивитесь: номер двадцять. Поклали в стопочку Партії регіонів. Знову берете бюлетень: номер двадцять. Кладете в стопочку Партії регіонів. Третій бюлетень – номер двадцять. В Партію регіонів. Четвертий бюлетень: номер дев’ятнадцять. Поклали його в стопочку за номер двадцять. Може людина фізично помилитися? Може! Закон не передбачає відповідальності. За технічну помилку ніхто ніякої відповідальності не несе».

Також він чітко пояснив, що комісія більшістю голосів може визнати бюлетень дійсним і встановити волевиявлення громадянина, у випадку, якщо напроти Партії регіонів стоїть будь-яка познака, хоча на бюлетені є ще й інші відмітки.

Начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Волинської ОДА і депутат Волинської облради від Партії регіонів Андрій Мельник розповів членам ДВК, що закон можна трактувати по-різному: «закон – як дишло, куди повернеш – так і вийшло». З аудіозапису можна почути, що посадовець пояснював членам ДВК: «Ви маєте усвідомити одне: ваші дії є правомірні. Ви приймаєте рішення колегіально. Персональної відповідальності члена комісії немає. Є лише колегіальна відповідальність комісії. Тому ви маєте відстояти рішення дільничної комісії».