Про це повідомляє власкор «Вголосу».

«Зібрала нас проблема того, що наші силові структури, особливо прокуратура, не займаються потрібними справами, а займаються судилищем бійців 51-ї бригади і не тільки. Є випадки, коли наші хлопці виграли суди по «липових» контрактах, де було визнано, що бійці їх не підписувати. Ці кримінальні справи не розглядають, а розглядають лише ті, які вигідні для статистики», – зазначив член Спілки ветеранів АТО Волині Юрій Дмитрук.

Він розповів, ще 20 лютого військові подавали в секретаріат Президента проблемні листи зі своїми вимогами, але реакції на них так і не отримали.

«Сьогодні військова прокуратура переслідує близько 1700 бійців АТО. Ми маємо за мету виправдати лише тих людей, які того варті. Ні в якому разі не йдеться про амністію зрадників. Доходить до такого абсурду, що військова прокуратура завела таку кількість справ, що наші суди не справляються з ними і відправляють в інші області: Івано-Франківську, Тернопільську, Рівненську, Чернівецьку. Там ті справи не читають і роблять висновки про дезертирство хлопців, хоча вони мають статус учасника бойових дій, нагороджені медалями, але їх знімають з автобусів при перетині кордону, їх забирають в поліцію, як злочинців», – обурився Юрій Дмитрук.

«Із 51-ї бригади зробили винною в Іловайській та Дебальцівській трагедіях та інших. У прокуратурі знайшли нібито винних людей, на які хочуть спихнути всі невдачі командування, і їм вигідно, щоби відбувалися ці судилища. Держава абсолютно не звертає на це уваги», – наголосив представник Володимир-Волинської міжрайонної спілки ветеранів, учасників та інвалідів АТО Юрій Степанюк.

За словами військового прокурора Євгена Давидова, у рамках кримінальних проваджень наразі встановляють обставини.

«За цей період закрили 170 справ щодо самовільного залишення частини. Були випадки, що військових було переведено до інших військових частин, але вони числилися у 51-й бригаді, або проходили лікування, але їх зарахували за СЗЧ, тому провадження було закрито. Де не було підстав для закриття, ці провадження направляли до суду. У близько 240 справах є вироки. На теперішній час у провадженні перебуває близько 360 осіб. До реального терміну нікого не засудили. Зараз направлено запити на встановлення посадових осіб, які подавали дані повідомлення про вчинення кримінального правопорушення щодо СЗЧ. Також направлено декілька повідомлень про допит командирів наступного тижня», – повідомив він.

Пікетувальники вручили військовому прокурору Євгену Давидову лист до генпрокурора України Юрія Луценка із вимогами припинити переслідування бійців 51-ї бригади, повернути справи на Волинь та їх переглянути, провести службові розслідування щодо командування та посадових осіб Міноборони. Якщо ніякої реакції не буде, військові обіцяють вдатися до радикальних дій.