Про це інформує власкор «Вголосу».

Громадська організація «Центр зростання громад» вже 8 місяців реалізує ініціативу «Впровадження паспорту безпеки міста Луцьк як ефективного способу запобігання злочинності».

Для того, щоб чіткіше розуміти, які є небезпечні ділянки в місті Луцьку, а також як саме і в чому мешканці вбачають небезпеку для себе, активісти провели опитування, яке тривало з квітня до травня 2017 року. Опісля сформовано паспорти безпеки окремих ділянок патрулювання, які нададуть можливість патрульним та дільничним офіцерам поліції ефективніше виконувати свої професійні обов'язки. Всього участь в опитуванні взяли близько 600 жителів м. Луцька.

На заході виконавчий директор ГО «Експертний центр з прав людини» Юрій Бєлоусов озвучив рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності поліції. Він зазначив, що лучани вважають потенційно небезпечними місця біля нічних кафе, барів, ресторанів, а також парки, місця продажу алкоголю. Крім того, небезпеками мешканці вважають хаотичне паркування транспортних засобів й так звані «притони», де збираються люди, схильні до алкоголізму і наркоманії (вказано і конкретні адреси). На думку експерта, варто посилити патрулювання в таких місцях, підвищити рівень розкриття злочинів, залучати громаду якомога ширше до заходів з охорони публічної безпеки.

Заступник начальника патрульної поліції у Луцьку Роман Буховець повідомив, що всі вказані в результатах опитування потенційно небезпечні місця полісмени знають та по можливості здійснюють там превентивні заходи, заїжджають туди, посилено патрулюють.

Загалом, за результатами дослідження, понад 67% громадян відчувають себе в безпеці, половина респондентів вказала, що в їхньому районі проживання є місця, які можуть становити потенційну небезпеку, і назвала їх. Разом з тим, 74% опитаних не знайомі зі своїми дільничними офіцерами.

 

«Вголос»