Про це інформує власкор «Вголосу».

Як йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення, поліетиленові пакети є серйозною проблемою для навколишнього середовища, що унеможливлює забезпечення належного стану благоустрою та екологічної безпеки.

У проекті рішення пропонується:

1. Схвалити та направити звернення до Верховної Ради України щодо вирішення питання заборони на законодавчому рівні використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів (звернення додається).

 2. Рекомендувати суб'єктам господарювання сфери торгівлі пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів – біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

3. Відділу інформаційної роботи міської ради спільно з відділом екології, департаментом житлово-комунального господарства, департаментом муніципальної варти, управлінням розвитку підприємництва та реклами міської ради організувати роботу з місцевими засобами масової інформації щодо висвітлення інформації про шкідливість пластикової тари та упаковки для довкілля і доцільність обмеження її використання в побуті, методи вилучення із сміттєвої маси і утилізації одноразової поліетиленової тари, переваги використання еко-безпечних пакувальних матеріалів.

4. Управлінню освіти міської ради організовувати інформаційно-просвітницьку роботу в школах та дошкільних навчальних закладах міста щодо негативного впливу на довкілля від використання синтетичних пакувальних матеріалів, переваг використання еко-безпечної тари.

 

«Вголос»