На засіданні виконкому Луцької міськради 2 серпня з цього питання виступив депутат Луцької міськради Андрій Осіпов, який попрохав виконком ухвалити рішення про визнання будинку по вулиці Рівненська, 109, аварійним і непридатним до проживання.

«Люди бояться жити в цьому будинку. Це очевидно. Будинок доживає свій вік, а може вже вичерпав його», - сказав Андрій Осіпов.

Під час засідання виконкому Луцької міськради виступили і мешканці постраждалого будинку. Представники небезпеченого будинку, де відбувся обвал другого під’їзду, вимагали від влади визнати будинок аварійним і висловлювали сумнів у доцільності укріплення стін.

«Пунктом 1-ин висновків експериизи будинок знаходиться в аварійному стані. Досі незрозуміло, що викликало втрату несучої здатності міжвіконних простінків. У висновках наводяться дані про неякісний розчин. Але немає інформації про те, якою повинна бути нормальна густина розчину. Вважаємо неправдивими дані еспертизи про відсутність тріщин. На основі цього мешканці будинку вважають нераціональним та невиправданим ремонт будинку. Ми вимагаємо визнати будинок аварійним і непридатним для експлуатації», - зазначив представник інтересів мешканців у виступі.

Заступник міського голови Луцька Лариса Соколовська сказала, що питання про демонтаж будинку не стоїть. «Зараз стоїть питання про проведення ремонту будинку. Сьогодні нема документів які могли б визнати будинок непридатним для проживання», - сказала вона.

Також Лариса Соколовська запевнила, що 11 мільйонів гривень, які виділив Кабмін з Резервного фонду, не передбачені на купівлю житла, а лише на капітальний ремонт.

Депутат Луцької міськради Юрій Корольчук порекомендував піти на діалог між владою і жителями і знайти спільну мову. «Я думаю, що є раціональне зерно в тому, що кажуть мешканці і в тому, що каже влада». Однак якихось чітких пропозицій депутат не висловив, нагадавши лише про можливість придбання житла за кредит.

Однак, міська влада зайняла жорстку позицію проти надання нового житла мешканцям і настоювала на капітальному ремонту будинку. Хоча вартість нового житла і вартість ремонту будинку разом з витратами на оренду житла для відселених мешканців приблизно однакова.