Його проводять у рамках затвердженої міською радою «Програми підтримки ініціатив жителів міста Луцька на 2015-2017 роки», інформує власкор «Вголосу».

Спочатку, з 21 березня до 21 квітня, проводитимуть прийом анкет ініціатив у Центрі надання адміністративних послуг у місті Луцьку.

Затверджені анкети ініціатив мають розмістити для голосування на офіційному сайті Луцької міської ради з 7 до 15 травня 2016 року. Потому список ініціатив-переможців конкурсу буде опубліковано в засобах масової інформації для ознайомлення.

Вартість реалізації однієї ініціативи не повинна перевищувати 50 000 грн. Співфінансування учасників ініціативної групи (жителів міста) передбачено в розмірі не менше ніж 10% загальної вартості проекту однієї ініціативи.

Ініціативи можуть бути спрямовані на: благоустрій мікрорайонів, вулиць, зон відпочинку (встановлення обмежувачів руху транспорту, контейнерних майданчиків, облаштування місць для вигулу собак та пішохідних доріжок, озеленення та освітлення прибудинкової території тощо); поліпшення умов проживання людей з обмеженими фізичними можливостями та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах; організація дозвілля (проведення спортивно-масових заходів, конкурсів, концертів, святкування ювілейних дат будинків, мікрорайонів, облаштування ігрових кімнат для дітей, культурно-мистецькі заходи, підтримка творчої та обдарованої молоді); розвиток велоінфраструктури (встановлення велопарковок, нанесення дорожньої розмітки для велоруху); поліпшення екологічної ситуації в місті (створення нових зелених зон, облаштування годівничок для птахів та шпаківень, встановлення смітників, облаштування місць збору сміття, утримання природоохоронних зон та берегів річок); розбудова, збереження та відновлення історично-культурної спадщини міста (ознакування, ремонт та реставрація пам’яток архітектури, встановлення інформаційних таблиць).