Проект має на меті поширення показати лучанам та гостям міста маловідомі сторінки історії Луцька, познайомити охочих з відомими жителями міста, покращити імідж Луцька серед його мешканців.

Екскурсії невідомими туристичними маршрутами Луцька щотижня проводитимуть краєзнавці, журналісти, музиканти, письменники, громадські діячі.

Протягом відкриття туристичного сезону відбудеться 6 тематичних екскурсій. Усі вони стартуватимуть від туристично-інформаційного пункту, що буде встановлений на Театральному майдані.

Перші тематичні екскурсії розпочнуться цими вихідними. Зокрема, краєзнавець та впорядник книги «Луцьк у старовинній поштівці, гравюрі та фотографії» Віктор Літевчук розповість про монастирі Луцька та продемонструє копії та оригінали фото та листівок з їх зображеннями. Леся Коваль, літературний директор Волинського академічного обласного музико-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, розповість про «Драматичні історії драматичного театру» та поділиться спогадами, які залишили його перші актори.

Організатори проекту сподіваються, що молодь неодмінно зацікавить екскурсія слідами субкультур Луцька, яку проведуть представники молодіжної організації «Радар». А історик та краєзнавець Михайло Костюк розповість про німецьких колоністів у Луцьку. Натомість вечірня екскурсія у неділю стане у нагоді тим, хто вивчає англійську мову, або ж гостям міста з-за кордону: оглядову прогулянку Луцьком проведе волонтер Корпусу Миру США Террі Меттісон.

Минулого року лучани пізнавали таємниці підземного Луцька, знайомились із діяльністю Луцького братства та єврейською громадою міста, відвідали музей Лесі Українки та музей теле- та радіотехніки тощо.