Участь у заході взяли президенти міст, канцлери і ректори польських вузів, а також представники бізнесу та неурядових організацій. Волинську обласну державну адміністрацію представив заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Миколайович Стоєв.

Основною метою конференції була побудова платформи для ефективної співпраці між учасниками економічного розвитку міст, регіонів, підприємств і науково-дослідного сектору.

Програма заходу передбачала роботу в секціях, де обговорено питання поглиблення міжрегіонального співробітництва, зокрема у рамках міжнародних фінансових програм, економічної співпраці між містами і регіонами, а також між вищими навчальними закладами Волинської області та Варшави, Торуня, Брюсселя, Парижу і Берліну.

До уваги учасників конференції було представлено основні результати роботи Волинської області, як учасника транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг», зокрема - у рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» 2007-2013 рр.

Наголошувалось, що діяльність області у цьому напрямку має конкретні результати. А саме, 4 транскордонні проекти уже впроваджуються, понад 20 – на стадії підписання грантових угод. Загальна вартість залучених коштів міжнародної технічної допомоги для Волинської області в рамках цієї програми складає 23 млн. євро.

Учасники зустрічі погодилися на подальшу активізацію співробітництва в рамках Єврорегіону «Буг» шляхом розробки спільної стратегії розвитку цього об’єднання, яка матиме за мету стимулювання розвитку прикордонних територій кожного з його учасників і водночас сприятиме пошуку механізмів вирішення спільних завдань.