Про це повідомляє власкор «Вголосу».

В акції взяли участь діти з одинадцяти шкіл Луцька та Рожища. Ініціаторами чемпіонату стали об’єднання українок «Яворина», громадський рух «Мистецький форпост» за підтримки ВО «Свобода» та благодійного фонду «Фонд Володимира Вдовенка «Людина – мірило всіх речей».

«Уже 2 роки поспіль з початку цієї гібридної війни і Революції гідності нас як волонтерів підтримували і пропонували, щоб ми брали вже сплетені маскувальні сітки, які відправляли в зону АТО, приносили їх у штаби «Самооборони», «Спілки воїнів ветеранів Афганістану», в офіси «Свободи». То чому таке дійство не організувати і не провести чемпіонат між школами? Це дуже важливий виховний момент», – зауважила голова об’єднання «Яворина» Алла Жупанюк.

Волонтер Руслана Вознюк зазначила, для багатьох увійшло у звичку те, що в країні триває війна, тому людям треба про це нагадувати. «У людей увійшло у звичку те, що в країні триває війна. Настільки стало звично, що хлопців привозять, відспівують тут, на Театральному майдані, що люди вже й не реагують. Ми хочемо нагадати, що війна не закінчилася. Щоб діти теж це знали і пам’ятали. До речі, сьогодні такий морозний вітер і кажу дітям, що холодно, а вони відповідають: «Нічого, там холодніше хлопцям». Вони зрозуміли, що не можна забувати», – зазначила вона.

Школярі плели маскувальні сітки не на швидкість, а на якість, адже, за словами організаторів та воїнів АТО, на передовій саме якісні сітки можуть урятувати комусь життя.

«Маскувальна сітка – один із видів військового забезпечення, маскування позицій, бронетехніки, військового складу. Те, що роблять ці діти, це не тільки патріотичне виховання, а й дуже важлива справа. Усі розуміють, наскільки наша армія забезпечена. Учасники акції вносять свою вагому частку в перемогу. Ці сітки врятували не одне життя, і їхня праця приносить багато користі», – поділився враженнями учасник російсько-української війни, підполковник запасу Руслан Мамай.

Сплетені школярами сітки планують відправити на передову бійцям 14-ї бригади.