Рішення про відновлення Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» Волинська обласна рада прийняла ще в грудні 2016 року з ініціативи фракції ВО «Свобода». Відновлення фестивалю, якому більше років, ніж Українській державі (перший «Оберіг» відбувся 1989 року) стало для волинян справою честі. Як, до речі, і прийняття рішення про проголошення 2017-го роком УПА на Волині, де зродилась Армія нескорених…

 

Відродження «Оберегу» після 16-річної перерви ми присвятили всім українських Героям. Приурочили його 100-річчю Української революції, 75-річчю створення УПА та новітнім героям України – героям Небесної сотні та героям російсько-української війни на сході країни.

 

Фестиваль розпочався з благословення Митрополита Луцького і Волинського УПЦ КП Михаїла та хвилини мовчання за загиблими українцями. Спеціальними гостями фестивалю, більшість із яких чи не найбільше запам’яталися на попередніх дійствах, стали Василь Жданкін, Володимир Смотритель, Валерій Маренич, Сергій Мороз.

 До конкурсного відбору, як зазначає голова журі Ігор Павлюк, допустили 54 претенденти. Тож потрапити на фестиваль змогли не всі бажаючі, приблизно половину з них довелося відсіяти. Відібрані учасники конкурсу – це вже відповідний якісний рівень, за який нікому не соромно. Адже кредо фестивалю залишилося незмінним: «Без цензури, без халтури».

 За рішенням журі, фестивальні відзнаки здобули 12 конкурсантів.

 За одноголосним рішенням журі фестивалю, Гран-прі здобув бард Зиновій Медюх зі Стрия (Львівська область) – активний учасник Революції гідності, колишній боєць-доброволець батальйону імені Кульчицького, добре відомий нашим бійцям частими виступами на лінії фронту.

 І місце розділили розділили 13-річний Артем Харченко зі Старокостянтинова Хмельницької області та Вікторія Гурська з Луцька. Артем став не лише наймолодшим учасником фестивалю, а й своєрідною його «родзинкою», адже в свої 13 уже навчився перемагати страшну хворобу, яка його спіткала, – саркому Юінга 4 ступеня, пережив 15 хіміотерапій…

 ІІ місце вибороли Олександр Скотній (Слов’янськ, Донецька область), дует Юрія та Віри Найд (Хмельницький) та Оксана Чухліб (Львів). Олександр не лише пропагує українську пісню на рідному Донбасі, а й популяризує її за кордоном, зокрема серед української діаспори у Фінляндії, де є частим гостем.

 ІІІ місце здобули Олеся Чайка (Київ), Наталія Максимук (Луцьк), Юлія Хохідра (Глобине, Полтавська область), Юрій Щербик (Луцьк) та гурт «Криші моря» (Луцьк).

 Фестивальні дипломи також отримали: Мікаель Галузян і Андрій Маслічук (Луцьк) та Марія Годлевська (селище Торчин Луцького району Волині).

 Приз глядацьких симпатій за виконання політичної сатири дістався Віктору Погуляю (Прилуки, Чернігівська область), а спеціальна відзнака голови журі «За волонтерську пісню» Миколі Більшевичу з Ковеля (Волинь).

 У заключному Гала-концерті переможців фестивалю виступили також його гості: народні артисти України Валерій Маренич із Луцька та Володимир Смотритель із Хмельницького, бард Василь Жданкін із Кременця на Тернопіллі, Сергій Мороз із гуртом «Простір музики» з Черкас, Юрій Поліщук із гуртом «Чорні черешні» з Луцька, Лариса Бережан із Чернівців, лідер гурту «Шабля» Вова Гейзер, бард Віктор Нестерук і неповторний Тарас Компаніченко з гуртом «Хорея козацька» з Києва.

 Принагідно зауважу, що на заключному Гала-концерті був цілковитий аншлаг. А квитки від нього організатори вирішили спрямувати на потреби 14-ї ОМБр, бійці якої після довгої бойової вахти у Станиці Луганській та околицях дніми повернулися на постійне місце дислокації до Володимира-Волинського.

 А ще додам: відновленому «Оберегу» бути! Як голова оргкомітету фестивалю, запевняю, що підготовку до нових «Оберегів» розпочинаємо вже сьогодні – з подячних листів усім, хто допоміг відродити це унікальне елітарне енергетичне українське культурно-мистецьке диво.