Про це інформує власкор «Вголосу».

На віче виступив голова Братство ОУН-УПА Волинського краю імені Клима Савура Богдан Вівчарик, який зазначив, що герої, які загинули за волю України, не дарма поклали за це свої голови.

Від Волинського обласного товариства політв'язнів і репресованих виступила Валентина Єгорова, котра зазначила, що нажаль досі ці герої та тисячі вояків УПА не були реабілітовані. Також вона повідомила, що спілка починає збір коштів на встановлення нової меморіальної дошки.

«На 25-му році незалежності та другому році війни з Росією, на жаль, Україна перебуває у мовній окупації. Навіть у святкові дні на центральних каналах більшість фільмів та передач є російськомовними. Україномовні українці у власній державі почуваються національною меншиною. Доки люди будуть обирати не ідею, а ремонт під’їзду, доки україномовний буде переходити на російську мову у спілкуванні з російськомовним, ми не зможемо звільнитись від окупації. Доки суспільство не вилікується від синдрому колоніального мислення та меншовартості, не стане мислити, як повноцінна нація, доти українці будуть залишатися найбіднішими у Європі. Щоб стати самодостатніми, потрібно змінюватися внутрішньо. Це – єдиний шлях успіху, який пройшли усі сучасні високорозвинуті держави світу», – зазначив у виступі депутат Луцької міської ради від ВО «Свобода» Богдан Богонос.