Про це повідомляє власкор «Вголосу».

За словами заступника мера Луцька Тараса Яковлева, через те, що нині важко працювати з цією програмою в чинній редакції і через певні маніпуляції до неї вирішили внести зміни.

«Ми залучили всіх бажаючих, створили робочу групу з активістів, журналістів, депутатів. Група провела 10 засідань і шляхом голосування визначали правки. Ми пропонуємо створити бюджет таким чином, щоб частка не перевищувала 50 тис. грн. Опис ініціативи не повинен перевищувати 500 символів. Там має бути чітко відображена ідея ініціативи», – зазначив він.

Щодо основних змін, то відтепер до складу робочої групи залучатимуть фахівців департаменту економічної політики, юридичного управління, департаменту житлово-комунального господарства, відділу екології, відділу у справах сім`ї та молоді, депутатів міської ради, членів громадської ради при міському голові, представників громадських організацій міста та ін. При цьому склад робочої групи буде паритетним: третина членів групи – фахівці виконавчих органів ради, третина – представники депутатського корпусу, третина – представники громадськості.

Відбір кращих громадських ініціатив відбуватиметься шляхом голосування через BankID.

«Минулого року голосування було через систему місцевих петицій, але люди, які хотіли перемогти, цим зловживали, а довести це було важко, тому пропонується голосування через BankID. Щоб підробити голосування потрібно буде зламати систему, а це дуже складно», – наголосив Тарас Яковлев.

Один мешканець міста зможе проголосувати лише за одну ініціативу, а не за дві, як було раніше.

«Програма гарно працює, дуже багато людей відгукуються і користуються нею», – додав заступник мера Луцька.

У підсумку 39 із 40 депутатів підтримали проект рішення.

Як писав «Вголос», у Луцьку громадська організація «Інститут волонтерства та громадської співпраці» відмовилася від 45 тис. грн, здобутих на реалізацію проекту на конкурсі найкращих ініціатив містян, через «накручене» голосування.

Скандал виник і через ініціативу проведення фестивалю журналістики. Дійство, у програмі якого куліш, оркестр та вручення грамот, мало відбутися за бюджетні кошти в сумі 50 тис. грн. Після тиску громадськості автор відмовився від фінансування ініціативи «Фестиваль Волинської журналістики – літо 2016 року», а новим переможцем конкурсу визнали пропозицію «Велодоріжка (веломайданчик)».