Про це повідомляє Луцьке міськрайонне управління головного управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Волинській області.

За 8 місяців поточного року зареєстровано 11 випадків захворювання на вірусний гепатит А (інтенсивний показник на 100 тисяч населення становить 4,70), за відповідний період 2012 року – 4 випадки (інтенсивний показник – 1,8).

«На сьогодні є реальна загроза заносу та поширення інфекції в організованих колективах, для прикладу, в дошкільних навчальних закладах та школах. Адже шляхами передачі збудника вірусного гепатиту А є: вода, харчові продукти, «брудні» руки та контактно-побутовий шлях (через предмети вжитку). Аби не допустити спалахів захворювань на вірусний гепатит А, що виникають в результаті передачі збудника водним та харчовим шляхами, повинен бути систематичний контроль якості питної води та продуктів харчування, які споживає населення», – повідомили у санепідемслужбі.

Водночас, за даними КП «Луцькводоканал» питна вода у місту Луцьку відповідає вимогам Державних санітарних правил і норм та придатна для споживання.