Відповідну заяву фракції «Наша Україна» у Львівській обласній раді озвучив депутат Олесь Старовойт на сьогоднішній сесії.

«Ми свідомі того, що новій владі чужі українські духовні цінності, культура та мова, історія нашого народу та національні герої. Однак ми не дозволимо нікому вести себе як окупанти на завойованій території! Тому закликаємо владу – якщо ви не шануєте Україну, Львів та українську громаду, то не організовуйте більше чужих для вас свят, або не запрошуйте на них представників патріотичної громадськості. Будьте хоч у цьому чесними перед собою та Українським народом», - йдеться в заяві.

«Солідаризуємось із відкритим листом громадських діячів, опублікованому у газеті «Україна молода» 2 вересня 2010 р. та висловлюємо рішучий протест діям Львівської обласної державної адміністрації щодо організації Урочистої академії, присвяченої 19-й річниці Незалежності України 20 серпня 2010 р.

Святкування відновлення Незалежної Української Держави у Львові було перетворено на цинічний фарс. І справа навіть не у надмірній мілітаризації свята, різноманітних військових «караулах», не у кількості «тайняків» в чорних костюмах на сходових клітках та в кулуарах Опери, у вживанні частиною публіки недержавної мови.

Вперше за дев’ятнадцять років академічний зал був розділений на українців та «прибульців», бо навіть не увесь зал виконував Державний Гімн України, виявляв належну повагу до Українського Прапора. Ті ж «прибульці» демонстративно покидали зал під час виступу голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника, намагалися «служить Совєтському Союзу» тощо.

Ветерани УПА, члени ОУН, політв’язні та репресовані, уся патріотична громадськість висловили глибоке обурення щодо нагородження державними відзнаками ветеранів МГБ і НКВД, катів українського народу, на руках яких – кров невинних жертв – наших побратимів та рідних. Цікаво – ким підписане подання-представлення до державних нагород цих осіб?

Автори сценарію цієї урочистості зуміли у холуйському вислужуванні перевершити всю Україну. В концертній програмі не прозвучало жодної патріотичної пісні, твору часів козаччини, Українських Січових Стрільців, Української повстанської армії, репресій. Жодним режисерським штрихом не було окреслено трагічних та славних сторінок історії України. Текстова сценарна канва взагалі була відсутня, а музична базувалася на мелодіях та аранжуваннях часів радянської України (справедливо відзначимо – теж талановитих), але в ній навіть не знайшлося місця для наших пісенних класиків – Володимира Івасюка та Ігоря Білозіра. Прикро, що талановитим виконавцям, які брали участь в концертній програмі, поставили наджорсткі рамки дозованого патріотизму.

Заслуговують уваги і деякі нововведення організаторів, зокрема використання виключно інструментальної фонограми Державного Гімну України. Однак патріотична частина зали Львівської опери повелася гідно – заспівала наш Національний Славень не згірш професійного хору», - наголошено в заяві.