На його думку, українська модель французької системи, яка передбачає існування департаментів, у Львові не має перспективи. Саме тому найближчим часом у міській раді ліквідують департаменти, що сприятиме певній децентралізації влади.

«Хотілось би надати більше повноважень та автономії районним адміністраціям у Львові. Адже на сьогоднішній день вони виконують певну посередницьку роль, яка взагалі не передбачена. Зокрема, районні адміністрації сьогодні не мають власних бюджетів, у них є лише кошториси. Таким чином, ми створюємо зайві бюрократичні труднощі, оскільки потрібно затверджувати всі витрати через відповідну структуру», - сказав Юрій Михальчишин.

Він також зазначив, що районні адміністрації сьогодні підпорядковані першому заступнику міського голови, на що є певні нарікання працівників бюджетної сфери. До прикладу, працівники освіти нарікають на те, що відділи освіти в районних адміністраціях є непотрібною посередницькою ланкою і пережитком радянської системи, тому є абсолютно зайвими.

Юрій Михальчишин також зазначив, що вже до кінця цього року депутати спробують розробити та запровадити нові стандарти послуг, які надає Львівська міська рада. Зокрема, йдеться про скорочення роботи з документами, можливо, запровадження системи електронного документообігу.

Нагадаємо, що у листопаді 2010 року депутати Львівської міської ради дали Андрієві Садовому три місяці, щоб запропонувати їм оптимальну структуру органів виконавчої влади.