Про це в інтерв’ю «Вголосу» розповів завідувач кардіохірургічного відділення Віталій Аверчук.

«Готовність операційного блоку – 95%. Лишилися незначні деталі, після чого наші кардіологи і медичний персонал зможуть працювати у нових умовах», – наголосив кардіохірург.

Майже три роки знадобилося, аби операційний блок виглядав по-європейськи. «Тут все зроблено згідно європейських стандартів. Починаючи від спеціальних антибактеріальних поверхонь і завершуючи сучасною системою очищення повітря та освітленням, якого на сьогодні не має жодне кардіохірургічне відділення країни», – підкреслив заслужений лікар України.

Завідувач відділенням також додав, що гордий тим, що майже все технічне обладнання і меблі зроблені не за кордоном, а у Львові.

«Мені особливо приємно, що «начинка» нового операційного блоку – українська. Це доказ того, що наші люди можуть робити якісні речі, які на 100% відповідають європейським стандартам», – сказав лікар.

При проектуванні блоку було враховано все до дрібниць: вентиляцію, яка дозволяє підтримувати відповідну температуру, вологість, швидкість руху і тиск повітря в операційних, спеціальну систему шлюзів з позитивним повітряним балансом, окреме стерилізаційне приміщення, систему невідкладного виклику, медичне освітлення, що забезпечується люмінесцентними лампами тощо.

«Я радий, що нам вдалося здійснити мрію, що нам не відмовила жодна людина на цьому нелегкому шляху, що наші люди мають високу ментальність», – додав Віталій Аверчук.

Під час проектування операційного блоку інженери подбали і про телекомунікаційний зв’язок. Відтепер студенти медичного університету матимуть можливість слідкувати за ходом операції з лекційної зали.

Створено належні умови і для медичного персоналу. Є гардероб, душові кабіни, кімнати для відпочинку.