За інформацією управління майном спільної власності Львівської обласної ради, на території м.Львова таких аптек працює 18, з них 9 - лікарняні і міжлікарняні аптечні підприємства.

До участі у слуханнях були запрошені профільний заступник міського голови Львова та начальник управління охорони здоровя Львівської міської ради. На запрошення Львівської обласної ради ніхто із представників влади Львова на слухання не прийшов, - зазначив головуючий на слуханнях заступник голови Львівської обласної ради Валерій П'ятак, - ми хотіли знати думку представників міської влади Львова, чи потрібні у Львові такі комунальні аптеки. Позицію міста ми будемо з'ясовувати і надалі, - наголосив Валерій П'ятак.

Начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра зазначив, що аптеки, які розташовані у м. Львові, мають свої особливості. Більшість із них функціонує у приміщеннях, які вони орендують у міста. З 2008 року у цих аптек почалися великі проблеми, адже міська влада встановила для них досить високі орендні ставки, збільшивши їх подекуди у 20 - 40 разів. На десятки звернень голови Львівської обласної ради, профільних комісій, депутатів обласної ради Львівська міська рада не реагує. У зв'язку із неможливістю сплатити таку високу орендну плату три аптеки вже позбулися приміщень у Львові: аптека № 5, аптека № 278 та аптека 285. Інші теж перебувають у надзвичайно складній ситуації. Микола Бандра також зазначив, що є установи міста Львова, які функціонують у приміщеннях, які належать до обласної комунальної власності. Орендні ставки Львівська обласна рада для них не те що не піднімала, а надала пільги у сплаті за оренду. Наприклад, такі пільги у сплаті за оренду від Львівської обласної ради отримала Львівська міська стоматологічна госпрозрахункова поліклініка, що функціонує в орендованих приміщеннях обласної комунальної власності, що на пр. Чорновола, 95.

Виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик повідомила, що у м. Львові 19 аптек мають понад 100 років, які орендують приміщення міської комунальної власності. Серед них 4 комунальні аптеки обласної комунальної власності. Із тих 19 аптек 7 уже припинили своє існування. Комунальна аптека № 22, що на пл. Ринок, 17 має понад 600 років. У зв'язку із надзвичайно високою орендою платою вона втратила приміщення, які орендувала в міста. Зараз вона працює в приміщеннях, орендованих в області.
Ще одна аптека м. Львова із понад столітньою історією, яка опинилася у надзвичайно скрутній ситуації у зв'язку із високою орендною платою - державна комунальне аптечне підприємство "Під Фемідою", що на вулиці Дорошенка, 36 у м. Львові. "Поки що тут аптека, не кафе, поки що тут не продають алкоголь", - зазначив директор підприємства Володимир Чорнописький.

Як розповів Валерій П'ятак, слухання завершаться усередині наступного тижня. До участі у них ми запрошуємо представників районної влади, головних лікарів районних лікарень. За результатами слухань буде підготовлено рішення за кожним об'єктом зокрема, а також напрацьована загальна концепція розвитку аптечної мережі на Львівщині. Це питання буде розглядатися через 1, 5 - 2 місяці на сесії Львівської обласної ради. Буде підготовлено звернення до Кабінету Міністрів України. Валерій П'ятак закликав учасників слухань - керівників аптек долучитися до підготовки тексту цього звернення, подавати свої пропозиції.

Нагадаємо, що відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради Олега Панькевича у Львівській обласній раді проходять слухання для вирішення проблеми збереження та розвитку аптечної мережі Львівської області.