Про це сказав колишній начальник управління освіти Львівської обласної державної адміністрації Павло Хобзей під час прес-конференції сьогодні.

За словами Павла Хобзея, у Львівській області дошкільною освітою охоплено тільки 43% дітей відповідного віку, до прикладу, у Турківському районі Львівщини у дитячі садочки ходить тільки 8% дітей.

Павло Хобзей відзначив, що за кількістю дітей, охоплених дошкільною освітою, Львівщина посідає передостаннє місце по Україні – так само, як і Рівненська область, гірша ситуація тільки в Івано-Франківській області.

«Тому зараз недоцільно говорити про обов’язкову дошкільну освіту з п’яти років. Звичайно, можна створювати групи для п’ятилітніх дітей при школах, але тут є загроза – дітей такого віку треба вчити через гру, а не заганяти без підготовки за парти, тоді ми відіб’ємо їм бажання вчитися ще до початкової школи», – сказав Павло Хобзей.

Також Павло Хобзей сказав, що для обладнання груп для навчання дітей дошкільного віку при школах потрібно орієнтовно 15-20 мільйонів гривень, що є «підйомною» сумою, і втілити цей план в життя можна протягом року.

Проте, за його словами, бракує спеціально підготовлених кадрів для навчання за шкільною програмою дітей дошкільного віку.