Про це повідомила під час колегії Львівсько ОДА заступник начальника головного управління освіти і науки Львівської ОДА Богдана Біляк.

Вона також наголосила, що у Львівській області мають розробити районні (міські) програми оптимізації мережі навчальних закладів, організації освітніх округів (на перспективу до 2012 року), затвердити їх згідно з чинним законодавством. «При цьому ми мамо зберігати мережу початкових шкіл у селах», – наголосила Б. Біляк.

Б. Біляк зазначила, що однією з умов забезпечення доступності до якісної освіти для учнів, які проживають у сільській місцевості, є організація їх підвезення до місць навчання, оскільки понад 21,5 тис, з них проживають за межею пішохідної доступності: «В області є 162 автобуси, придбані на виконання Державної, обласної та місцевих програм «Шкільний автобус». Нам потрібно ще 108 автобусів. Задекларовано, що фінансування на закупівлю автобусів здійснюватиметься з обласного і районних бюджетів», – додала Б. Біляк.

У Львівській області пілотні опорні школи забезпечуються сучасними технічними засобами для організації якісного навчально-виховного процесу, поповнюються шкільні бібліотеки, створюються сучасні кабінети, спортивна база за кошти обласного бюджету. Покращено навчально-матеріальну базу 20 опорних шкіл пілотних освітніх округів, загальні витрати з обласного бюджету на ці потреби у 2009 році склали 1987,63 тис. грн.

Удосконалюється мережа освітніх округів. Зокрема, у Сокальському, Городоцькому, Жидачівському, Жовківському, Пустомитівському і Яворівському районах. Затверджено створення освітніх округів сесіями районних рад у Буському, Городоцькому, Жовківському, Мостиському, Пустомитівському, Радехівському, Яворівському і Сколівському районах..

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти в області у 2010-2011 навчальному році функціонує 1435 загальноосвітніх навчальних закладів.