Про це заявила депутат від ВО «Свобода»  Галина Чорна на сесії Львівської обласної ради сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Галина Чорна зазначила, в країні війна з українською мовою ведеться не лише відкрито, але й таємно від усіх, на локальному рівні.

Як приклади відкритою війни, депутатка назвала ухвалення закону про мови, проведення конкурсу з російської мови «Лукомор’є», а також запровадження з вересня цього року вивчення  російської мови з 5-го класу як другої іноземної.

«Війна з мовою ведеться також тихою сапою – непомітно і підступно, і тому не менш небезпечно. У райцентрах Західної України раптом почала з’являтися наразі нереалізована, на щастя, інформація про необхідність відкриття… російських класів у окремих школах. Це ж треба, аби на 23 році незалежності такі класи раптом конче знадобилися українцям. Вочевидь це – всього лиш бажання місцевої влади догодити тим, хто нагорі, тим, ким керує Табачнік», – сказала Галина Чорна.

Ще одним прикладом «тихої війни» є книжка харківського видавництва «Ранок» «Склади слова» із серії «Сам собі читаю», куплена в одній з книгарень Львова.

Книжка кольорова, із цікавими завданнями і невеличка, що також дуже важливо. І лишень уже займаючись із дитиною можна виявити, що книжка ця виявляється – двомовна. На 4 сторінці пропонують прочитати слова, а на 5-й – прочитати «слоги» і «составить слова». Такі ж російськомовні завдання є й на 6, 19 і 20 сторінках. Виходить, тишком-нишком наших львівських дітей мало не з пелюшок хочуть призвичаїти до  двомовності»,  – розповіла депутат.

Вона додала, що якщо дитина виховується в російськомовний родині, то, звісно, батьки їй куплять російську книжечку. Якщо в україномовній –  українську, а «двуязичіє», втілене на 24-х сторінках, – це «педагогічний покруч, а не книжка для дошкільняти».

Депутат закликала батьків у жодному випадку не купувати таких книжок для своїх дітей.