Нагадаємо, що Львівська обласна рада своїм рішенням від 24 травня 2011 року № 134 затвердила Обласну комплексну програму соціальної підтримки та реабілітації інвалідів на 2011 - 2014 роки. Чотири положення цієї програми були запропоновані громадською організацією Львівське обласне відділення Українського фонду "Реабілітація інвалідів", які були розроблені в рамках проекту "Пристосоване під функціональні потреби житло - запорука життєдіяльності людей з інвалідністю, які пересуваються в кріслах-візках". Цей проект реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Данії, що була надана через проект ПРООН та Творчий центр ТЦК.

Така програма прийнята вперше, тому вкрай важливо розробити механізм реалізації цього документу. З цією метою було зініціювано громадське обговорення, у якому взяли участь представники депутатського корпусу Львівського обласної ради, профільних управлінь Львівської обласної державної адміністрації, представники громадських організацій та представники громадських організацій люди в інвалідних візках. Саме вони переживають соціальну ізоляцію через неможливість виїхати візком за межами квартири і їхній голос був важливим в обговоренні. Адже, з одного боку радіють, що мають шанс, а з другого боку, багато запитань – як же цього досягнути, щоб бути незалежним від сторонньої допомоги.

Обласна програма передбачає підтримку через адресне фінансування виконання робіт із створення умов життєдіяльності у квартирах та будинках, де проживають люди, які користуються кріслами-візками.

Керівник проекту, голова громадської організації Львівське обласне відділення Українського фонду "Реабілітація інвалідів" Ярослав Грибальський сказав, що проблема полягає у тому, що не велося обліку про умови проживання людей з інвалідністю. Сьогодні ніхто не візьметься сказати, скільки є потребуючих і скільки на це потрібно грошей. Також представники організації «Реабілітація інвалідів» запропонували розробити єдиний порядок, за яким пересічна родина, у складі якої є особи з інвалідністю, зможе чітко зорієнтуватися і послідовно, крок-за-кроком, подати у відповідні інституції необхідні документи, щоб скористатися обласними комплексними програмами.

У Львівській області також діє Програма енергозбереження для населення. За цією програмою передбачено підтримку громадянам, які мають намір у своїх домівках заощадити витрати на тепло. Програма передбачає відшкодування для населення 15-20 відсотків річних за кредитами в банків, отриманих на заходи енергозбереження. Нею можуть скористатися і люди з інвалідністю. Під час громадського обговорення була висловлена думка організувати спеціальну зустріч у Львівській обласній раді із банкірами, на котрій донести інформацію про програму.

Підсумовуючи обговорення, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П'ятак зазначив, що тепер представники профільних управлінь разом із Львівською обласною радою вивчать потреби, проведуть обстеження, визначать необхідні заходи, прорахують необхідні кошти. Коли ми будемо знати "ціну питання", тоді закладатимемо ці кошти в обласному бюджеті. Для більшої поінформованості мешканців Львівщини про обласні програми, буде виданий спеціальний буклет.