Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Участь у цьому заході, зокрема, взяли заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Йосип Ситник, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, начальник управління економічної політики Львівської обласної ради Сергій Кіт та начальник відділ аналізу програм та інвестицій Іван Собко.

Під час зустрічі було озвучено інформацію про стан виконання Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» у Львівській області. Зокрема, Оксана Реміга відзначила, що вказаний вище Проект впроваджується на всій території України, проте Львівська область є однією з шести пілотних, де компонент енергоефективності впроваджується у розширеному форматі. «Теперішня ситуація ще більше сприяє забезпеченню заходів із енергоефективності, а також переходу на альтернативні джерела енергії. Відтак, такі проекти, які реалізовуємо нині, є вартими уваги», – сказала вона.

Зі свого боку Валерій П’ятак поінформував присутніх про те, що Львівщина найближчим часом отримає сучасну мобільну лабораторію (спеціально обладнаний автомобіль) для проведення енергоаудиту. Залишається вирішити питання про передачу цієї лабораторії у спільну власність територіальних громад області. «Це питання будемо вирішувати вже на найближчій сесії. Потім відбудеться відбір адміністратора, який займатиметься проблематикою енергоефективності у бюджетній сфері. Також буде підібрано персонал, який, завдячуючи Проекту, пройшов відповідне навчання», – сказав заступник голови Львівської обласної ради.

Разом з тим, Валерій П’ятак озвучив інформацію щодо розробки проектно-кошторисної документації (ПКД) як частини окремої угоди з енергоефективності. За його словами, з обласного бюджету було профінансовано розробку ПКД і загалом роботу практично виконано. «На сьогодні розпочинаємо конкретні дії з енергоефективності. Зокрема, на одному з об’єктів у сфері охорони здоров’я ми разом з Фондом «Східна Європа» завершуємо енергоаудит галузі. Із запропонованих об’єктів буде відібраний один, який має проектно-кошторисну документацію, і вже в цьому році щодо нього будуть реалізовані заходи з енергозбереження. На цей об’єкт Фонд «Східна Європа» та Львівська обласна рада нададуть по 400 тис. грн», – резюмував він. 

На завершення зустрічі старший програмний менеджер Програми розвитку ООН Оксана Реміга відзначила, що наступного року будуть визначені області України, де буде реалізовано ІІІ фазу Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». І, зважаючи на успішну реалізацію ІІ фази на Львівщині, ця область має всі шанси перейти і до наступного частини реалізації цього Проекту.