Як інформує прес-служба ЛОР, звертаючись до учасників засідання, Олег Панькевич наголосив, що Львівщину із Підкарпаттям РП пов’язує давня співпраця. Вона триває з часу проголошення незалежності України у 1991 році. Перша Угода про співпрацю між Львівською і Волинською областями з одного боку та Кросненським, Перемишльським, Холмським та Замосцьким воєводствами з іншого була підписана 19 грудня 1991 року.

Після адміністративної реформи у Польщі наступна Угода була підписана між Львівською областю та Підкарпатським воєводством 30 березня 2000 року. Виклик проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року зумовив укладення конкретної Угоди між нашими територіями з метою відповіді на нього. Ця Угода була підписана 26 жовтня 2008 року.

«Теми, які сьогодні запланували обговорити представники найвищих представницьких органів Підкарпатського воєводства та Львівської області, дуже важливі. Та найважливіше, аби сьогоднішні та майбутні спільні напрацювання вдалося реалізувати з користю для наших громад і держав, - зазначив Олег Панькевич. - Для українців, зокрема, для депутатів ЛОР важливий досвід Польщі та успіхи в розвитку місцевого самоврядування. Ми сподіваємося, що наші сусіди ним поділяться з нами в рамках цієї та, сподіваюся, ще багатьох майбутніх зустрічей».

Олег Панькевич наголосив, що дивлячись на наших сусідів – Польщу – бачимо численні позитиви в розвитку держави, зокрема її регіонів.

«Ми розуміємо, що цей успіх ґрунтується на національних цінностях, духовності, історії, культурі, традиціях і вітаємо успіхи Польщі та прагнемо запозичити все найкраще. Вірю, що нам вдасться створити добрий механізм співпраці між нашими представницькими органами влади, що принесе конкретні результати, особливо у сфері залучення додаткових позабюджетних, зокрема європейських, інвестицій для розвитку наших територій та створення добрих сусідських контактів», – зазначив Олег Панькевич.