Про це йдеться у «Зверненні до українського народу щодо ганебної заборони Міністерства оборони України вшанування пам’яті полеглих воїнів УПА відповідно до військових традицій», за яке під час сесії Львівської обласної ради сьогодні проголосували 63 депутатів.

Ініціатор звернення депутат ЛОР від Народного руху України Святослав Шеремета нагадав, що 7 жовтня 2012 року, відбулося перепоховання останків 9-ти воїнів Української Повстанської Армії. Тіла воїнів УПА знайшли під час пошукової експедиції фахівці комунального підприємства ЛОР «Доля» в липні – серпні 2012 року на околицях Старого Села Дрогобицького району.

Українських героїв за християнською традицією поховали в місті Дрогобичі на полі пам’яті новоствореної Алеї Слави.

Однак, за словами Святослава Шеремети, військові почесті полеглим у боях за волю та незалежність України воїнам УПА віддані не були – у зв'язку з категоричною відмовою Міністерства оборони України.

«В останній день, 6 жовтня, ввечері, командирові військової частини, дислокованої у Дрогобичі, військовим керівництвом вищого рангу було заборонено відряджати представників особового складу, зокрема військовий оркестр, почесну варту та салютну команду на церемоніал перепоховання останків невідомих воїнів УПА. Таке розпорядження дано після з'ясування представниками Генерального штабу Збройних Сил України, що церемоніал стосуватиметься воїнів УПА, а також заявлено про існування наказу Міністерства оборони України щодо участі військових у подібних церемоніалах тільки з дозволу міністра оборони, а Дмитро Саламатін такого дозволу не дав», – йдеться у зверненні депутатів.

Святослав Шеремета наголосив, що «на 22 році Незалежності України такі дії Міністерства оборони України та особисто міністра Дмитра Саламатіна – громадянина Російської Федерації (до 2005 року) – є неприпустимими».

«Міністерство оборони України й Українське військо зобов’язані віддавати належну шану та військові почесті воїнам, які загинули за Україну. Події в Дрогобичі в чергове довели, що теперішня центральна влада є антиукраїнською за сутністю та продовжує дії на знищення української історії, національної пам’яті й культури. Перебування фактично російського агента Дмитра Саламатіна на посаді міністра оборони України є загрозою національній безпеці України», – пишуть депутати у своєму зверненні.

Вони закликають українців «мінити таку ганебну ситуацію одностайною позицією всієї української громади щодо теперішньої українофобської влади, поміняти та відправити їх в політичне небуття».