У Львівській обласній раді є два легітимних голови постійної депутатської комісії з питань бюджету Василь Романів і Олексій Сторчило.
Про це розповів сьогодні членам президії Львівської обласної ради заступник керівника секретаріату облради Миколи Лазуркевича, який озвучив роз‘яснення Мінюсту з приводу депутатських комісій облради.
„Однозначно, у зв‘язку з тим, що Апеляційний суд залишив в силі рішення Галицького суду, то рішення Галицького суду вступає в законну силу і підлягає негайному виконанню”, — зазначив він.
Відповідно до рішення Галицького суду реорганізація депутатських комісій облради у вересні 2003 року є незаконною. Відтак залишається в силі рішення Львівської облради про створення депутатських комісій, прийняте у червні 2002 року. Згідно з цим рішення в облраді було створено 18 депутатських комісій, а головою постійної депутатської комісії з питань бюджету було обрано Олексія Сторчила.
При цьому Микола Лазуркевич зазначив, що у вересні при перерозподілі комісій головою депкомісії з питань бюджету було обрано Василя Романіва на постійній основі. За його словами, у даному випадку сесія облради є роботодавцем і лише вона може зняти з нього повноваження. Микола Лазуркевич зауважив, що, враховуючи неможливість проведення сесії облради, вийти з цієї юридичної колізії можна лише завдяки складанню з себе повноважень самого Василя Романіва.
Василь Романів запевнив, що готовий вирішити цю проблему коли це буде потрібно.
Як повідомляло агентство, місцевий суд Галицького району м. Львова визнав незаконним перерозподіл депутатських комісій Львівської облради, який було здійснено на засіданні облради 29 вересня 2003 року. Згідно з рішенням облради чотири постійні депутатські комісії облради було розподілено порівну між фракцією „Наша Україна” та депгрупою „Діловою Львівщиною”.
1 червня Апеляційний суд Львівської області не задовольнив апеляційну скаргу Львівської обласної ради, представники якої вимагали скасувати рішення місцевого суду Галицького району м. Львова про незаконність перерозподілу постійних комісій обласної ради. Апеляційний суд залишив в силі рішення місцевого суду.
На рішення Апеляційного суду облрада подала касаційну скаргу до Верховного суду України.