Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Під час зустрічі представник ТОВ «Привокзальний ринок» Станіслав Телюк наголосив, що ситуація на ринку порушує не  лише права підприємців, але й споживачів, адже якість продуктів, які вони купують, вже тривалий час ніхто не перевіряє.

Він також розповів, що підприємці, які працюють на «Привокзальному», змушені давати гроші невідомим особам, бо їх шантажують. А потім ці люди з грошима просто зникають, а на їх місці з’являються інші.

Тому Станіслав Телюк каже, що звернувся до представника Головного управління Міністерства доходів і зборів у Львівській області із проханням провести перевірку на підприємстві.

«Адже там відбуваються незаконні грошові операції – торговцям видають чеки із печаткою громадської організації, яка відповідно до чинного законодавства не має права здійснювати підприємницьку діяльність», – розповів він.

У свою чергу представник управління Міндоходів попросив працівників ТОВ «Привокзальний ринок» звернутися в управління з відповідним листом – для того, щоб можна було ініціювати проведення позапланової перевірки.

Крім того, працівники «Привокзального» звернулися до начальника львівської міліції Сергія Зюбаненка із проханням пришвидшити слідчі дії по кримінальних провадженнях, відкритих за фактом рейдерського захоплення ринку, адже з кожним днем ситуація там погіршується. За словами підприємця із ТОВ «Привокзальний ринок», представники самопроголошеної адміністрації вже погрожують працівникам фізичною розправою, мовляв, «У вас вже хата горить, а там діти».

Сергій Зюбаненко нагадав, що внаслідок подій на «Привокзальному ринку» в управління внутрішніх справ надійшла низка заяв, після чого було порушено кримінальні провадження за ст.185 (крадіжка), ст.197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки), ст.206 (перешкоджання законній господарській діяльності) та ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

«Дані кримінальні провадження розслідувались Франківським райвідділом міліції за процесуальним керівництвом Франківської прокуратури. Оцінивши ситуацію, яка виникла станом на сьогодні, її складність та суспільний резонанс, справа була неодноразово заслухана. Прокуратурою було прийнято рішення про передачу її до компетентніших органів, а саме до слідчих органів Львівського міського управління», – проінформував керівник міліції Львова.

Також Сергій Зюбаненко вказав, що до цієї ситуації причетні активісти «Автономного опору» і наголосив, що представники цього угрупування останнім часом дуже активізувалися. За словами головного міліціонера Львова, ці люди «засвітилися» не лише на «Привокзальному ринку».

«Такі організації, як «Автономний опір» займаються діяльністю не лише по даному об’єкту. Дана група осіб, враховуючи настрої громади, процеси, які зараз відбуваються та невдоволення у суспільстві, маніпулює громадською думкою, підбурює велику кількість людей до незаконних дій. На жаль, під їхній вплив потрапляють звичайні люди, які не розбираються в тих чи інших питаннях, юридично не «підковані» та не знають суті справи», – сказав Сергій Зюбаненко.

Він наголосив, що на території ТОВ «Привокзальний ринок» міліція проведе усі необхідні заходи, однак відбуватиметься усе поступового, щоб не збурити громадськість незаконними діями.

Учасники зустрічі вирішили, що надалі координуватимуть свої дії стосовно «Привокзального ринку», аби якнайшвидше врегулювати ситуацію.

Нагадаємо, що 26 лютого адміністрацію ринку «Привокзальний» захопили невідомі, представляючись «Автономним опором» та Асоціацією вільних профспілок Львівщини. Керує бунтівними підприємцями одіозна активістка Оксана Козлова та її колега із міста Сєвєродонецьк Лариса Брильова.

Їх, разом із «Автономним опором» пов’язують із головою Всеукраїнської профспілкової організації «Захист праці» – Олегом Верником, який, своєю чергою, має стосунок до найбільш проросійського політика в Україні - Віктора Медведчука. На рейдерів із «Привокзального» завели кілька кримінальних проваджень.