Ситуація з ДВК зараз має зрушитися з місця, ― сказав в коментарі „Контекст-медіа” заступник керівника Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Тарас Батенко за результатами розширеної наради у Львівській ОДА з проблем ДВК в області.
„Ця нарада була давно на часі, але відбулася зі значним запізненням”,― сказав він.
За словами Тараса Батенка, виступаючі народні депутати Петро Олійник, Ярослав Кендзьор та гоова Львівської обласної ради Михайло Сендак окреслили ситуацію із формуванням дільничних виборчих комісій, їх матеріально-технічний стан і вказали на відповідальні сторони у цій ситуації.
„Відповідальні сторони згідно зі статтею 39 закону України про вибори президента є органи виконавчої влади, тобто, ОДА, РДА і т.д.”,― додав він.
Тарас Батенко також повідомив, що виборчий штаб оприлюднив результати дослідження стану понад 1700 ДВК, відповідно до яких лише близько 50% ДВК забезпечені так, як цього вимагають санепідемслужба, пожежники та ін.
За його словами, голова Львівської ОДА Олександр Сендега дав доручення відповідним органам вжити заходів, щоб виправити цю ситуацію.
З ініціативи Петра Олійника наступного тижня відбудеться ще одна нарада з приводу готовності ДВК до проведення виборів.
„Наступний тиждень покаже наскільки влада здатна забезпечити виборчий процес і вибори 31 жовтня, чи ці вибори частково будуть зірвані”, ― зауважив Тарас Батенко.
На думку Тараса Батенка, ситуацію можливо виправити, але за умови, що „контролюючі органи, санепідемстанція, пожежники чи інші не будуть настільки ангажовано прискіпливо дивитися на стан ДВК, якщо позиція голови ОДА і думки народних депутатів, які сьогодні пролунали на нараді, будуть взяті на озброєння відповідними службами на рівні голів РДА, голів районних рад, голів міських і селищних рад, якщо голови ТВК як суб‘єкти виборчого процесу подадуть відповідні оперативні замовлення відповідним службам на телефонічне обладнання, якщо ТВК дадуть собі раду із тим потоком виходів із ДВК і переформуванням ДВК, вилученням з ДВК мертвих душ”.