Про це сьогодні розповіла керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн, інформує кореспондент «Вголосу».

«Вибір цієї сходової в будинку, збудованого за проектом архітектора Андреоллі, зумовлений активністю та зацікавленістю мешканців у збереженні історичної субстанції будинку», – розповіла Гляйхманн.

За її словами, реставраційні роботи дерев’яної частини передбачають мінімальну заміну автентичної субстанції. Тільки перший сходовий марш та проміжний майданчик буде замінено на новий, всі інші дерев’яні частини реставрували з частковою заміною старої знищеної деревини.

«Паралельно із роботою столяра були проведені дослідження із пошуку первинного пофарбування, яке виявилось майже втраченим. За знайденими рештками історичного пофарбування стін прийняли рішення про реконструкцію малярки на стінах», – зазначив керівник проекту GIZ у Львові.

В межах проекту експерт GIZ Маркус Шульц провів семінар для львівських реставраторів, під час якого вдалось відкрити чудові розписи 19 століття.

Фінансування проекту відбувається за кошти Галицької районної адміністрації та GIZ. Мешканці будинку також фінансово долучились до реставрації,  із кожної квартири було здійснено внесок у розмірі 1200 гривень.