Про це розповів головний технолог ЛКП «Львівводоканал» Микола Одуха під час круглого столу сьогодні, інформує кореспондент «Вголосу».

Микола Одуха розповів, що, за рекомендацією французького експерта, у «Львівводоканалі» впровадили онлайн-форму подання та відстеження скарг громадян на місця поширення неприємного запаху.

Крім того, у місті буде створено спеціальну групу для моніторингу та контролю неприємних запахів. За словами головного технолога підприємства, у «Львівводоканалі» вже готують проект наказу, відповідно до якого на базі наявної групи, яка контролює якість скидів та стоків промислових підприємств, буде створено групу, яка відпрацьовуватиме всі технічні та організаційні питання, пов’язані з усуненням проявів неприємних запахів.

«Ще один захід: проведення інспекції в місцях локалізації неприємних запахів на основі даних з онлайн-скарг. Також компанія EGIS рекомендувала нам проводити регуляторну статистику. У списку заходів є випробовування газоуловлювачів у дощоприймачах і відбір замірів на відповідних відрізках каналізаційної мережі, де є неприємні запахи», – розповів Микола Одуха.

Він додав, що із 1 квітня на підприємстві діє план-графік, який передбачає виконання комплексу заходів у системі каналізації. Такий документ, за словами Миколи Одухи, складено вперше, бо «раніше менше уваги приділяли цьому на підприємстві, а також не було джерел фінансування».

План-графік складається з кількох розділів, серед яких – моніторинг та аналіз інформації щодо поширення неприємного запаху у Львові. Групу, яка моніторитиме проблему, забезпечать транспортом, комп’ютерами, приладами для відбору аналізу стічних вод. Також у 2016 році буде придбано три додаткові прилади для визначення вмісту сірководню в повітрі.

«Другий розділ – науково-дослідні та проектні роботи. Ми уклали із Львівською політехнікою угоду на розробку науково-технічного обґрунтування примусового вентилювання головних колекторів міста. Цю роботу ми плануємо зробити до 1 липня, щоб вирішити, як підсилити вентиляцію головних колекторів міста. Також укладено угоду з «Гірхімпромом» про проведення інвентаризації мулових накопичень із каналізаційних споруд», – сказав Микола Одуха.

За словами головного технолога «Львівводоканалу», на підприємстві також перероблять Правила приймання стічних вод у міську каналізацію і Правила благоустрою Львова в частині, яка стосується самовільного скидання рідких відходів у не відведених для цього місцях. Також у водоканалі планують розробити порядок відключення підприємств від міської системи каналізування в разі систематичного порушення умов договору щодо якості стічних вод.

У 2016 році, за словами Миколи Одухи, планують також дещо реконструювати очисні споруди в місті та вже почали каналізувати низку вулиць.

Як писав «Вголос», у Львові на боротьбу з неприємним запахом у центральній частині міста цього року планують витратити 20 млн грн.