Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

«Ці археологічні дослідження є частиною реалізації проекту облаштування Площі Синагог, який є однією зі спроб вшановувати пам’ять про історію єврейської громади Львова та звернути увагу на багатоетнічне минуле Львова, важливість збереження його багатокультурної спадщини та сприяти зростанню обізнаності громади з історією єврейської спільноти у Львові», - розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища.

Нагадаємо, концепція проекту Площа Синагог архітектора Франца Решке (Берлін) була обрана міжнародним журі на міжнародному відкритому конкурсі у грудні 2010 року з-поміж 35 проектів. Проект-переможець, а також інші проекти можна було побачити на виставках у Палаці Мистецтв у 2010 році і у виставковому залі Центру міської історії у квітні 2011 року.

У жовтні 2011 року спільний українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» запросив архітектора-переможця Франца Решке до Львова, щоб він детально представив свій проект та зібрав додаткову інформацію для доопрацювання проекту.

«Численні зустрічі та розмови з громадськістю та фахівцями у Львові, доступ до нових документів, історичних даних та планів, особистий візит до колишньої єврейської дільниці і цілого міста дало можливість ближче познайомитися із атмосферою конкурсної ділянки і її оточення. Здобута інформація та враження знайшли відображення в подальшому опрацюванні проекту-переможця, щоб він найкраще відповідав місцевим вимогам та потребам і запропонував бачення розвитку цього місця згідно з вимогами збереження історичної спадщини.

Проект передбачає, що територія синагоги Золота Роза зберігається як є, і лише закріплюється та консервується, територія Бейт Гамідраду залишаться як зелена зона відкритою для подальшого розвитку, ділянка Великої міської синагоги стає площею-пам’ятником, який вшановує пам’ять про синагогу та її знищення і надає місцю функції громадського простору для зустрічей», - зазначила Лілія Онищенко.

Співорганізаторами проекту є місто Львів, Центр міської історії Центрально-Східної Європи та українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH.

«Реалізуючи цей проект організатори докладають зусиль, щоб місце, яке було одним з центрів єврейського життя у Львові було визнано і показано в структурі міста, як місце єврейської історії та вшановувалося належним чином», - наголосила Лілія Онищенко.

Замовником робіт є управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, виконавцем є Рятівна археологічна служба Інституту Археології НАН України. Керівництво розкопками здійснюють Олег Осаульчук та Юрій Лукомський.