Політичний аналітик Ярослав Макітра пояснив, чому, на його думку, Андрій Садовий обійшов Олега Синютку в мерській гонці.

Про це він розповів у коментарі «Вголосу».

«Насправді у Львові багато людей відчувають негатив до діючого мера і його можна було перемогти. Все-таки у нас досі існує запит на «нові обличчя» і певні зміни. Навіть якщо глянути на міста, де діючі мери програли вибори, то їх перемагали саме нові люди, а не ті, хто «вкотре повертався» у політику міста», - пояснив Ярослав Макітра.

«Другий фактор – це те, що сам стиль ведення передвиборчої кампанії  експрезидентом Порошенком також викликає питання. Вічний пошук «руки Кремля» навіть на місцевому рівні у Львові – це не те, що було треба. Тобто, переведення місцевої проблематики у всеукраїнський контекст було помилкою. Ми навіть з уст Порошенка чули, що «Зі Львова розпочнеться похід на Україну та її відродження». Іншими словами, зміщення акцентів з проблем міста у бік ідеології зіграло злий жарт із кандидатом Синюткою. Зрештою, львів’яни одноголосно підтримують президента на виборах у парламент, але зовсім інша справа, коли мова йде про вибори мера», - додав експерт.

Читайте детальнішу інформацію у статті “Що продемонстрував другий тур: тенденції і висновки“.