Про це заявив представник ГО «Громадська варта» Юрко Антоняк під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент «Вголосу».

Юрко Антоняк зазначив, що в місті протягом останніх років за так звані добровільні внески батьків учнів у школах закуповують меблі, дошки, телевізори, відеомагнітофони, роблять ремонти класів.

«Водночас адміністрація шкіл регулярно «бере на олівець» роботи, які виконують за гроші батьків. Ці матеріальні цінності якимось чином ставлять на баланс навчальних закладів. Виникає запитання, чи кошти, які витрачають батьки, випадково не дублюють, як виділені з бюджету. Тому ми виходимо із пропозицією, щоб провести незалежний професійний аудит витрат у системі освіти у Львові та області», – сказав громадський активіст.

Він додав: чинне законодавство передбачає, що фінансування галузі освіти може перевіряти лише Державна фінансова інспекція.

«Ми розуміємо, що всі фінансові перевірки є сумнівними з погляду чистоти, прозорості й безкорупційності. І є Закон «Про аудит», який говорить, що аудиту підлягають ті установи та підприємства, які не підлягають державній фінансовій перевірці. Наша ініціатива є складною і, можливо, навіть потребує змін до чинного законодавства. Але без незалежного, фінансового професійного контролю і без уваги з боку громадськості будуть величезні та оправдані сумніви в цільовості та ефективності використання коштів», – наголосив Юрко Антоняк.