Про це інформує прес-служба НДЦ.

Основними завданнями археологів є – простежити особливості будівництва фундаменту огорожі храму костелу та визначити глибину його закладення.

Замовником робіт є парохія римо-католицької церкви.

«Ми закладемо два шурфи у тих місцях, де планують реставрувати огорожу довкола Катедри. Нині огорожа в аварійному стані. Але перед тим як її реставрувати, потрібно точно знати, на яку глибину і де саме залягають фундаменти, та в якому вони стані», – розповів співробітник «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко.

Також дослідження мають допомогти з’ясувати, чому просідає грунт під парканом. «Попередньо припускаємо, що причиною можуть бути збережені поховання», – пояснив Лазурко.

Востаннє археологічні дослідження поблизу Латинського кафедрального собору проводилися у 2006 році. Тоді біля собору виявили десятки поховань, залишки огорожі старого цвинтаря та фундаменти середньовічної каплички .

«З історичних джерел добре відомо про існування тут цвинтаря. Зокрема, він позначений на карті Губера 1777 року, де чітко видно його межі та огорожу. Тож припускаємо, що і зараз знайдемо поховання», – додав археолог.