Як повідомила координатор фестивалю у Львові Соломія Чубай, «Наше Різдво» відбудеться у Львівській філармонії 7-8 січня. В його основі - ідея об'єднати українців довкола родинного, світлого свята Різдва Христового, повернути йому значущість і важливість передусім духовного начала, які за минуле сторіччя дещо потіснило суто світське святкування Нового Року.

«Мистецький проект «Наше Різдво» відтворює національні різдвяні традиції, спільні для всіх українців, народні обряди, різдвяні автентичні музику та співи через інтерпретації її відомими українськими і світовими музикантами. «Наше Різдво», фактично, надає унікальну можливість в одному місці і в один час почути сучасні обробки традиційних різдвяних творів у виконанні відомих українських музикантів», - додала вона.

За словами автора ідеї фестивалю «Наше Різдво» та продюсера Михайла Крупієвського, у проект «Наше Різдво» закладений принцип фестивальності. Для участі у ньому музикантам потрібно підготувати відповідний матеріал, в основі якого обов'язковими є різдвяні мотиви.

«Цього року «Наше Різдво» відбуватиметься у Львові у залі Львівської філармонії і складатиметься з 4 концертів. В програмі звучатимуть найвідоміші різдвяні мелодії: колядки, щедрівки, релігійні різдвяні співи, музичні композицій на тему Різдва, їх виконуватимуть: Тарас Чубай і гурт «Плач Єремії», гурт «Дивні», камерний оркестр «Віртуози Львова», вокальна формація «Піккардійська Терція» та хорова капела «Дударик», - сказав він.

«В такі дні як сьогодні, в часи фінансової кризи ми повинні пробуджувати стимул в українських музикантів колядувати, думати про такі загальні і хороші речі», - додав музичний продюсер фестивалю Тарас Чубай.

Історія проекту

Вперше мистецький проект «Наше Різдво» відбувся у січні 2008 у Київському палаці спорту. Його підтримав Президент України і велика кількість глядачів, які упродовж 2-х днів були свідками грандіозного мистецького дійства. Воно відтворювало український вертеп за стародавніми канонами з використанням найсучасніших сценічних технологій. Під час «Нашого Різдва» відбувалася боротьба добра та зла - ангела - Сашка Положинського та чорта - Остапа Ступки. Сценарій написав відомий письменник Сашко Ірванець. Публіку розважали: повітряні гімнасти, професійні каскадери, фігуристи.
 

У шоу взяли участь відомі музиканти, які сьогодні мають в своєму репертуарі різдвяний музичний матеріал - Ал Ді Меола та Роман Гриньків, Олександр Пономарьов, Олег Скрипка, Тарас Чубай, гурти «Плач Єремії» «Піккардійська терція», «Мертвий півень», «Тартак», «Дивні», хори «Дударик» і «Щедрик». «Наше Різдво» транслював загальнонаціональний телеканал «Студія 1+1».

Щорічний мистецький проект «Наше Різдво», започаткований компанією «Фільм Плюс продакшн» 2008 року.